Observator » Ştiri externe » INCREDIBIL! A crezut că are gemeni dar ecografia a ÎNGROZIT-O

INCREDIBIL! A crezut că are gemeni dar ecografia a ÎNGROZIT-O

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.03.2014, 12:43 | Modificat la 10.03.2014, 12:47

În Australia, doi tineri păriţi au fost extreme de bucuroşi după ce medicii le-au spus că vor avea gemeni. Fericirea nu a ţinut însă mult. La un control de rutină au aflat că au un singur copil cu o malformaţie oribilă.

După o ecografie obişnuită, cei doi au aflat că era vorba de fapt de un singur făt, care avea două capete conectate la acelaşi trunchi cerebral.

Medicii le-au recomandat să facă avort, însă cei doi tineri au decis să ducă sarcina până la capăt, considerând că un copil nu trebuie omorât dacă se dezvoltă normal.

Articolul continuă după reclamă

Un caz asemănător s-a petrecut în India, în urmă cu 6 ani, iar fetiţa respectivă a murit la 2 luni deoarece nu se putea hrăni corespunzător.

sursă: ziaeulevenimentul.ro