Observator » Ştiri externe » Americanii, tot mai prietenoşi cu iarna! Au jucat golf pe un lac îngheţat, în scop caritabil

Americanii, tot mai prietenoşi cu iarna! Au jucat golf pe un lac îngheţat, în scop caritabil

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.02.2014, 16:35 | Modificat la 18.02.2014, 16:58

Ninsorile care au pus stăpânire pe continentul american nu îi sperie pe iubitorii golfului. Chiar dacă terenurile lor sunt majoritatea acoperite de zăpadă, cei mai împătimiţi au găsit soluţia să se relaxeze.

Au ales un lac îngheţat drept teren de golf. Înfofoliţi, dar cu crosele în mâini, au jucat câteva ore la temperaturi de destule grade cu minus.

Au îndurat frigul şi pentru că evenimentul a fost unul caritabil, iar banii strânşi sunt destinaţi construirii unui parc local.

Partida neobişnuită de golf a avut loc într-un mic orăşel din Pennsylvania.

Articolul continuă după reclamă