Observator » Ştiri externe » Militantii de extrema dreapta au iesit pe strazi in Danemarca

Militantii de extrema dreapta au iesit pe strazi in Danemarca

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.04.2012, 09:43 | Modificat la 18.08.2017, 21:15

Militantii de extrema dreapta din mai multe tari europene au manifestat, in Danemarca, impotriva imigrantilor musulmani. Dar un grup, mult mai numeros, de activisti de stanga, a organizat o contra-manifestatie, iar politia a fost nevoita sa tina la distanta cele doua tabere.

Militantii de extrema dreapta din mai multe tari europene au manifestat, in Danemarca, impotriva imigrantilor musulmani. Dar un grup, mult mai numeros, de activisti de stanga, a organizat o contra-manifestatie, iar politia a fost nevoita sa tina la distanta cele doua tabere.