Observator » Ştiri externe » Festival.. murdar! Parc de distracţii cu noroi

Festival.. murdar! Parc de distracţii cu noroi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.07.2014, 16:32 | Modificat la 18.07.2014, 16:47

O formă de distracţie necurată se bucură zilele acestea de mare popularitate în Coreea de Sud

O formă de distracţie.necurată se bucură zilele acestea de mare popularitate în Coreea de Sud

Vorbim despre băile şi luptele în noroi. Oamenii se înghesuie într-un parc special situat la 120 de kilometri de Seul, unde are loc festivalul anual al noroiului.  A cesta urează zece zile şi este foarte gustat de coreeni. Anul trecut, peste trei milioane de oameni au luat parte la distracţia în noroi.