Observator » Ştiri externe » Protest nud pentru ecologie

Protest nud pentru ecologie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.03.2015, 07:31 | Modificat la 09.03.2015, 08:10

Sute de ciclişti din Melbourne s-au dezbrăcat de haine, într-o manifestaţie care îi invită pe oameni să renunţe la maşini şi să meargă pe bicicletă pentru a nu mai dăuna mediului înconjurător

Sute de ciclişti din Melbourne s-au dezbrăcat de haine, într-o manifestaţie care îi invită pe oameni să renunţe la maşini şi să meargă pe bicicletă pentru a nu mai dăuna mediului înconjurător

Bicicliştii şi-au folosit corpul pe post de pancarte şi şi-au pictat diverse mesaje ecologice. Apoi au mărşăluit prin oraş, într-o paradă care a atras toate privirile.

Pe lângă faptul că decongestionează traficul, mersul pe bicicletă e şi sănătos, spun manifestanţii.

Articolul continuă după reclamă