Observator » Ştiri externe » Regele Mihai, in vizita la Vatican

Regele Mihai, in vizita la Vatican

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.02.2013, 19:42 | Modificat la 08.11.2017, 16:55

Regele Mihai a fost azi la Vatican unde a participat la o serie de festivitati, in prezenta Papei Benedict al 16-lea. Insotit de Principesa Margareta, Principele Radu si Principele Nicolae, fostul suveran a fost invitat la ceremoniile care marcheaza 900 de ani de la recunoasterea Ordinului Suveran de Malta. Ceremoniile au debutat cu o slujba oficiata in catedrala Sfantul Petru, unde Regele Mihai a stat alaturi de fostul suveran al Bulgariei, Simeon al doilea. Saptamana viitoare, fostul suveran se va intalni cu Regina Elisabeta a doua a Marii Britanii.

Regele Mihai a fost azi la Vatican unde a participat la o serie de festivitati, in prezenta Papei Benedict al 16-lea. Insotit de Principesa Margareta, Principele Radu si Principele Nicolae, fostul suveran a fost invitat la ceremoniile care marcheaza 900 de ani de la recunoasterea Ordinului Suveran de Malta. Ceremoniile au debutat cu o slujba oficiata in catedrala Sfantul Petru, unde Regele Mihai a stat alaturi de fostul suveran al Bulgariei, Simeon al doilea. Saptamana viitoare, fostul suveran se va intalni cu Regina Elisabeta a doua a Marii Britanii.