Rezultat istoric pentru români la Jocurile Olimpice de Tineret din Norvegia
Rezultat istoric pentru sportivii români la Jocurile Olimpice de Tineret din Norvegia, Vasile Marian Gît-lan şi Flavius Ion Crăciun au reuşit să obţină locul al 4 lea. la sanie, în faţa unor sportivi din ţări cu tradiţie în acest sport
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Rezultat istoric pentru sportivii români. La Jocurile Olimpice de Tineret din Norvegia, Vasile Marian Gît-lan şi Flavius Ion Crăciun au reuşit să obţină locul al 4 lea. la sanie, în faţa unor sportivi din ţări cu tradiţie în acest sport
Au egalat astfel cel mai bun rezultat al unei echipe româneşti la această întrecere, obţinut în urmă cu 24 de ani. Performanţa din Norvegia vine după patru ani de antrenamente obositoare, făcute în condiţii vitrege.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰