Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Români blocați în Malaezia

Vacanţa de vis s-a transformat în coşmar pentru patru români.Oamenii sunt blocaţi într-o staţiune din Malaezia, după ce zona în care se află a fost lovită de cele mai puternice inundaţii din ultimele patru decenii

de Redactia Observator

la 24.12.2014 , 13:40

Vacanţa de vis s-a transformat în coşmar pentru patru români.Oamenii sunt blocaţi într-o staţiune din Malaezia, după ce zona în care se află a fost lovită de cele mai puternice inundaţii din ultimele patru decenii.

Ministerul Afacerilor Externe din România a declarat că este în legătură cu autorităţile malaeziene şi colaborează cu acestea pentru evacuarea în siguranţă a românilor. Staţiunea este localizată într-un parc naţional ce cuprinde peste 430 de mii de hectare de pădure tropicală. Conform autorităţilor, turiştii vor fi evacuaţi în cursul zilei de azi, cu ajutorul elicopterelor şi al bărcilor de salvare. 

Vezi și
Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi fost vreodată victima unei înşelătorii pe WhatsApp?
Observator » Ştiri externe » Români blocați în Malaezia