Observator » Ştiri externe » Un bărbat a intrat cu camioneta într-un grup de biciclişti, în Statele Unite ale Americii. Mai mult persoane au ajuns la spital, cu răni grave

Video Un bărbat a intrat cu camioneta într-un grup de biciclişti, în Statele Unite ale Americii. Mai mult persoane au ajuns la spital, cu răni grave

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.06.2021, 21:56 | Modificat la 20.06.2021, 21:59

Incident teribil în Arizona, Statele Unite. Opt ciclişti au ajuns în spital după ce un bărbat a intrat intenţionat cu camioneta în ei.

  • Poliţiştii au făcut uz de armă pentru a-l prinde pe atacator.

Şase dintre răniţi sunt în stare gravă. Alţi doi au suferit doar răni uşoare. Atacatorul a ajuns şi el în spital. 

Poliţişti au tras asupra lui, în momentul în care a încercat să fugă. 

Cicliştii participau la o cursă de amatori. 

Articolul continuă după reclamă