Observator » Ştiri externe » Un elicopter s-a prăbuşit în munţii din centrul Italiei. Şase persoane şi-au pierdut viaţa

Un elicopter s-a prăbuşit în munţii din centrul Italiei. Şase persoane şi-au pierdut viaţa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.01.2017, 07:31 | Modificat la 25.01.2017, 08:36

O nouă tragedie s-a produs, ieri, în munţii din centrul Italiei.  Şase persoane şi-au pierdut viaţa în urma prăbuşirii unui elicopter al serviciului de urgenţă. Echipajul intervenise pentru evacuarea unui schior rănit într-o zonă grav afectată de ninsori, la o altitudine de o mie şase sute de metri.

O nouă tragedie s-a produs, ieri, în munţii din centrul Italiei.  Şase persoane şi-au pierdut viaţa în urma prăbuşirii unui elicopter al serviciului de urgenţă. Echipajul intervenise pentru evacuarea unui schior rănit într-o zonă grav afectată de ninsori, la o altitudine de o mie şase sute de metri.

Niciunul din cei aflaţi la bord nu a supravieţuit.

Două din victime au participat, în ultimele zile, la operaţiunile de salvare din hotelul distrus de avalanşă.

Articolul continuă după reclamă

Bilanţul acelei tragedii a ajuns la 18 morţi şi 11 dispăruţi, după descoperirea altor corpuri neînsufleţite.