Observator » Ştiri externe » Zece militari americani din forţele speciale, învinşi de Munţii Stâncoşi din cauza răului de înălţime

Zece militari americani din forţele speciale, învinşi de Munţii Stâncoşi din cauza răului de înălţime

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.06.2016, 09:33 | Modificat la 01.07.2017, 23:10

Zece militari americani de elită, din forţele speciale, s-au pus într-o situaţie jenantă în cursul unui antrenament la altitudine. Soldaţii şi-au propus să escaladeze o culme de aproape 4300 de metri din Munţii Stâncoşi.

Zece militari americani de elită, din forţele speciale, s-au pus într-o situaţie jenantă în cursul unui antrenament la altitudine. Soldaţii şi-au propus să escaladeze o culme de aproape 4300 de metri din Munţii Stâncoşi.