Observator » Jocurile Olimpice de la Tokyo » A treia medalie pentru România la Jocurile Olimpice de la Tokyo: echipajul de patru rame masculin, argint la canotaj

A treia medalie pentru România la Jocurile Olimpice de la Tokyo: echipajul de patru rame masculin, argint la canotaj

A treia medalie pentru România la Jocurile Olimpice de la Tokyo: echipajul de patru rame masculin, argint la canotaj - Profimedia
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.07.2021, 07:04 | Modificat la 28.07.2021, 08:54

Echipajul de patru rame masculin, format din Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu şi Cosmin Pascari, a obţinut argintul la Jocurile Olimpice de la Tokyo, notează news.ro.

Românii au încheiat cursa cu timpul de 5:43.13. Aurul a revenit Australiei (5:42.76), iar pe trei s-a clasat Italia (5:43.60).

Este a treia medalie obţinută de România la JO, după aurul de la dublu vâsle feminin şi argintul Anei Maria Popescu la spadă.

Articolul continuă după reclamă