Video România a pierdut şi al doilea meci din Liga Naţiunilor: scor 0-1 cu Bosnia. Meciul a început cu 20 de minute întârziere

Reprezentativa României a fost învinsă, marţi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de selecţionata Bosniei, într-un meci din Grupa a 3-a a Diviziei B din Liga Naţiunilor.

la 08.06.2022, 01:39

Partida a început cu o întârziere de aproximativ 20 de minute, din cauza condiţiilor meteo. “Startul meciului se amână pentru că se aşteaptă prognoza meteo de la UEFA, în scris”, a notat frf.ro la ora 21.45. A marcat Prevljak, în minutul 68. În minutul 65, un gol al bosniacilor a fost anulat pentru fault în atac.

Echipele de start:

• Bosnia: 12. Šehić – 4. Sušić, 16. Ahmedhodžić, 6. Saničanin, 2. Ćivić (5. Kolašinac, 67) – 21. Prcić (18. Hadžiahmetović, 46), 13. Cimirot (10. Pjanic, 46), 14. Gojak – 20. Stevanović (7. Bešić, 81), 11. Džeko-cpt. (9. Prevljak, 46), 23. Duljević. Selecţioner: Ivaylo Petev
  • România: 1. Niţă – 4. Manea (20. Hanca, 80), 17. Rus (19. Tănase, 74), 6. Chiricheş-cpt., 15 Burcă, 3. Camora – 14. M. Marin, 8. Cicâldău, 18. R. Marin (7. Alibec, 74)- 10. Maxim (23. Ivan, 74) – 9. Puşcaş (21. Popescu, 74). Selecţioner: Edward Iordănescu

Meciul a fost arbitrat de germanul Sascha Stegemann, ajutat de conaţionalii săi Mark Borsch şi Cristian Gittelmann. Rezervă a fost Robert Schroder. Tot marţi, reprezentativa Finlandei a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, selecţionata Muntenegrului.

În prima etapă, România a fost învinsă în deplasare de Muntenegru, scor 2-0, şi Finlanda a remizat cu Bosnia, scor 1-1. Etapa a treia programează, la 11 iunie, meciurile România – Finlanda şi Muntenegru – Bosnia. Clasament: 1. Finlanda- 4 puncte, 2. Bosnia – 4, 3. Muntenegru – 3 puncte, 4. România – niciun punct.

Observator » Liga Natiunilor » România a pierdut şi al doilea meci din Liga Naţiunilor: scor 0-1 cu Bosnia. Meciul a început cu 20 de minute întârziere