Româncă stabilită în Germania, amendată cu 1.000 de euro pentru că și-a luat fiul de la școală cu o săptămână înainte de vacanță. Femeia a mințit că e bolnav
O româncă stabilită în Germania a fost amendată cu 1.000 de euro pentru că și-a luat fiul de la școală cu o săptămână înainte de vacanță.
![Românca stablită în Germania, amendată cu 1.000 de euro pentru că și-a luat fiul de la școală cu o săptămână înainte de vacanță. Femeia a mințit că e bolnav Românca stablită în Germania, amendată cu 1.000 de euro pentru că și-a luat fiul de la școală cu o săptămână înainte de vacanță. Femeia a mințit că e bolnav](https://img.observatornews.ro/0/2024/2/15/563125/romanca-germania-76a17218.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Ca să poată pleca în concediu, o româncă din Târgu Mureș a decis să prelungească vacanța fiului său de nouă ani cu o săptămână, ignorând regulile stricte din Germania privind școlarizarea obligatorie, potrivit all-in.de.
Femeia în vârstă de 31 de ani a plecat din Germania alături de fiul său cu o săptămână înainte ca cel mic să ia vacanță. Pentru a justifica absența de la școală, românca a spus că este bolnav. La întoarcerea în țară, pe aroport, polițiștii au observat că-i prelungise vacanța fiului său. Astfel, ea a primit o amendă de 1.000 de euro.
Ți-a plăcut acest articol?
Like | 28 voturiPuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰