"Se sufoca cu sânge. Au așteptat ultima suflare și au pus un cearșaf peste". Între viață și moarte, după ce a căzut 30 de metri pe o scară rulantă defectă, în UK
Un bărbat de 52 de ani se zbate între viață și moarte, după ce a căzut 30 de metri pe o scară rulantă defectă. Familia este revoltată și spune că nu exista niciun semn care să avertizeze faptul că scările erau defecte. Mai mult, paznicii nu l-ar fi ajutat deloc pe bărbat și l-ar fi acoperit pe acesta cu un cearșaf.
![Între viață și moarte, după ce a căzut 30 de metri pe o scară rulantă defectă, în UK Între viață și moarte, după ce a căzut 30 de metri pe o scară rulantă defectă, în UK](https://img.observatornews.ro/0/2023/10/16/545372/neil-anderson-1-c59358eb.webp?w=430&f=2&v=2)
Neil Anderson, din UK, luase masa în oraș cu un prieten când s-a produs accidentul care a făcut ca viața lui să atârne acum de un fir de ață. Bărbatul și-a prins piciorul în scare rulantă care era defectă și a căzut 30 de metri pe aceasta. În urma accidentului, bărbatul a suferit două stopuri cardiace și a fost declarat mort timp de 8 minute la fața locului, când printr-o minune, pulsul i-a reapărut. Acum se află în comă de când a avut loc accidentul pe 7 octombrie și se află în prezent într-o stare critică, a spus familia sa cu inima frântă, potrivit Mirror.
Nepotul său, Grant Menzies, în vârstă de 32 de ani, susține că nu au existat bariere care să avertizeze oamenii că scara rulantă a fost închisă sau că este defectă.
Paznicii nu ar fi încercat să-l ajute și l-ar fi acoperit pe bărbat cu un cearșaf
„Credem că a făcut primul pas pe ea apoi și-a dat seama că nu se mișcă. Era ruptă, dar nu au existat bariere care să spună asta, așa că apoi a căzut. Oamenii au spus a făcut s-a rostogolit până jos, în timp ce țipa. Un martor care a încercat să-l ajute și a sunat la ambulanță a spus că a avut coșmaruri când a văzut căderea și l-a auzit țipând. Nu ar fi coborât niciodată treptele dacă ar fi existat o barieră acolo”, a declarat nepotul bărbatului.
Acesta a mai spus, de asemenea, că paznicii nu l-au ajutat deloc pe bărbat până la sosirea paramedicilor. El susține că i-au pus chiar și un cearșaf alb peste trup și le-au spus martorilor să nu-l ajute.
"Paznicii nu l-au ajutat - se sufoca cu sânge și nu l-au ajutat. Paznicii împingeau pe toată lumea în timp ce el se sufoca și trecea printr-un stop cardiac. Și-a lovit tot corpul. L-au văzut sufocându-se, ceea ce este dezgustător, au așteptat până când a avut ultima suflare și apoi i-au pus un cearșaf peste el. A fost declarat mort timp de opt minute și apoi au sosit paramedicii și l-au adus înapoi, dar a mai avut un stop cardiac. Aș fi putut să organizez o înmormântare săptămâna aceasta”, a continuat să povestească bărbatul.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰