Alina Sorescu, primul album de colinde
Succesul inregistrat anul trecut de colindul "Mersi, Mos Craciun" a facut-o pe Alina Sorescu sa se gandeasca serios la un intreg abum dedicat sarbatorilor de iarna. Si cum de la gand la fapta e doar un pas atunci cand esti determinat si talentat, artista va lansa duminica, impreuna cu elevii sai de la Atelierul de Muzica, primul sau album de colinde.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Succesul inregistrat anul trecut de colindul "Mersi, Mos Craciun" a facut-o pe Alina Sorescu sa se gandeasca serios la un intreg abum dedicat sarbatorilor de iarna. Si cum de la gand la fapta e doar un pas atunci cand esti determinat si talentat, artista va lansa duminica, impreuna cu elevii sai de la Atelierul de Muzica, primul sau album de colinde.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰