Cântăreaţa britanică Adele şi-a întrerupt concertul pentru câteva minute, vineri seară, şi a pus pe un ecran imagini de la meciul Franţa - România, scor 2-1, din deschiderea Campionatului European de fotbal.

Artista britanică se afla în concert la Accor Hotel Arena din Bercy, scrie news.ro.

"Câţi dintre voi vreţi să vedeţi dacă Franţa câştigă?", a întrebat Adele, care apoi a lăsat publicul să scandeze "Allez les Bleus".

După câteva minute de întrerupere, artista şi-a continuat concertul.

Reprezentativa României a fost învinsă de selecţionata Franţei, scor 2-1 (0-0), în primul meci al Campionatului European, disputat, vineri, pe Stade de France. Golurile au fost marcate de Giroud '58 şi Payet '89 pentru Franţa, respectiv Stancu '65 (penalti).

Observator » Stiri Mondene » EURO-2016: Adele şi-a întrerupt concertul pentru a transmite imagini de la meciul Franţa - România