Observator » Ştiri Mondene » VUNK şi Lidia Buble, colaborarea toamnei. Piesa "Vino, Du-te", plină de emoție

VUNK şi Lidia Buble, colaborarea toamnei. Piesa "Vino, Du-te", plină de emoție

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.10.2020, 13:00 | Modificat la 01.10.2020, 15:08

"Vino, Du-te" aşa se numeşte noua piesă a trupei VUNK în colaborare cu Lidia Buble. O melodie scrisă într-o zi de martie, în carantină, de solistul trupei Vunk, Cornel Ilie.

  • Versurile cântecului vorbesc despre momentele de incertitudine din orice poveste de dragoste care nu mai are viitor.
  • De aproape trei decenii pe scena din România, Vunk este trupa inovaţiei.

A realizat primul videoclip 3D, primul concert multimedia, primul afiş exclusiv din GIF-uri, dar şi primul videoclip filmat live pe Facebook.