Observator » Ştiri politice » Curtea Constituţională, sesizată privind numirile miniștrilor

Curtea Constituţională, sesizată privind numirile miniștrilor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.12.2018, 19:48 | Modificat la 06.12.2018, 22:31

Guvernul sesizează Curtea Constituţională, după ce preşedintele Klaus Iohannis a amânat numirea noilor minişti la Dezvoltare şi Transporturi.

Guvernul sesizează Curtea Constituţională, după ce preşedintele Klaus Iohannis a amânat numirea noilor minişti la Dezvoltare şi Transporturi.

Anunţul a fost făcut de premierul Viorica Dăncilă, care susţine că preşedintele i-a transmis la telefon că nu va semna numirile până săptămâna viitoare.