Observator » Ştiri politice » Klaus Iohannis a refuzat a patra oară numirea Olguţei Vasilescu în funcţia de ministru

Klaus Iohannis a refuzat a patra oară numirea Olguţei Vasilescu în funcţia de ministru

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.02.2019, 21:40 | Modificat la 07.02.2019, 21:49

Scandalul dintre Klaus Iohannis şi Lia Olguţa Vasilescu ar putea ajunge în instanţă. După ce preşedintele a refuzat a patra oară numirea ei în funcţia de ministru, fosta şefă de la Muncă spune că va depune plângere pentru abuz în serviciu pe numele lui Iohannis.

Scandalul dintre Klaus Iohannis şi Lia Olguţa Vasilescu ar putea ajunge în instanţă. După ce preşedintele a refuzat a patra oară numirea ei în funcţia de ministru, fosta şefă de la Muncă spune că va depune plângere pentru abuz în serviciu pe numele lui Iohannis.