Observator » Ştiri politice » Senatul Romaniei, demn de Cartea Recordurilor. Suntem singura tara cu parlamentari "bebelusi"

Senatul Romaniei, demn de Cartea Recordurilor. Suntem singura tara cu parlamentari "bebelusi"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.12.2012, 13:28 | Modificat la 30.06.2017, 00:00

Romania ar putea ajunge in Cartea Recordurilor pentru o realizare imposibila pentru oricine altcineva. Mai exact, este singura tara din lume ai carei senatori sunt... bebelusi sau tanci de gradinita. Si nu e o gluma! Scrie negru pe alb, pe site-ul Senatului. Multi dintre proaspetii parlamentari s-au nascut saptamana trecuta sau au cel mult patru ani de viata.

Romania ar putea ajunge in Cartea Recordurilor pentru o realizare imposibila pentru oricine altcineva. Mai exact, este singura tara din lume ai carei senatori sunt... bebelusi sau tanci de gradinita. Si nu e o gluma! Scrie negru pe alb, pe site-ul Senatului. Multi dintre proaspetii parlamentari s-au nascut saptamana trecuta sau au cel mult patru ani de viata.