Observator » Sănătate » Acuzații grave la Spitalul Universitar din București. 7 cadre medicale şi 10 pacienţi infectaţi cu Covid-19

Acuzații grave la Spitalul Universitar din București. 7 cadre medicale şi 10 pacienţi infectaţi cu Covid-19

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.04.2020, 16:14 | Modificat la 01.04.2020, 16:51

Stres şi panică. Aşa descriu angajaţii de la Spitalul Universitar situaţia cu care se confruntă. 17 cadre medicale şi 10 pacienţi au ieşit pozitiv la coronavirus. Testările au început în urmă cu aproape două săptămâni, după un pacient a fost confirmat cu COVID-19. 

Stres şi panică. Aşa descriu angajaţii de la Spitalul Universitar situaţia cu care se confruntă. 17 cadre medicale şi 10 pacienţi au ieşit pozitiv la coronavirus. Testările au început în urmă cu aproape două săptămâni, după un pacient a fost confirmat cu COVID-19. Aflaţi detaliile din materialul video de mai sus.