A încercat să îşi ia viaţa în spatele gratiilor. Bărbatul era condamnat pentru că îşi violase propria fiică
Un bărbat de 44 de ani aflat în spatele gratiilor în Penitenciarul Vaslui a încercat să se sinucidă, luni dimineaţa. Un echipaj SMURD a fost solicitat să intervină la acest caz.
![](https://img.observatornews.ro/0/2021/6/14/424439/gratii-de-inchisoare-bcc35730.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Deţinutul, care a intrat în stop cardio-respirator, a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind transportat la Spitalul Clinic Judetean de Urgențe Vaslui. "Pacientul, un bărbat de 44 de ani, a răspuns manevrelor de resuscitare, a fost intubat și transportat la Spitalul Județean de Urgență Vaslui", a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Vaslui, Dan Ionașcu.
Cuprins de remuşcări
Bărbatul condamnat pentru că şi-a violat propria fiică era cuprins de remuşcări. Nu suporta gândul că i-a distrus copilăria şi viaţa copiluluu său. Aşa că de aici şi până la tentativa de sinucidere nu a mai fost decât un pas. Deţinutul, care se afla singur în celulă, a încercat să se spânzure. Reprezentanţii Penitenciarului Vaslui susţin că a fost demarată o anchetă în vederea identificării circumstanţelor care au condus la producerea incidentului.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰