Observator » Ştiri sociale » Accident evitat la „mustaţă”. O depăşire neregulamentară făcută pe o şosea din Timişoara era să se transforme într-un accident grav

Accident evitat la „mustaţă”. O depăşire neregulamentară făcută pe o şosea din Timişoara era să se transforme într-un accident grav

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.09.2016, 13:20 | Modificat la 04.03.2017, 22:05

O depăşire neregulamentară făcută pe o şosea din Timişoara era să se transforme într-un accident grav. În imaginile surprinse de o cameră de pe bordul unei maşini se vede cum şoferul acesteia schimbă banda de mers, moment în care din faţă, un alt conducător auto intră cu viteză în depăşirea unui autobuz, pe linie continuă. Impactul frontal a fost evitat în ultima clipă de bărbatul care circula regulamentar.

O depăşire neregulamentară făcută pe o şosea din Timişoara era să se transforme într-un accident grav. În imaginile surprinse de o cameră de pe bordul unei maşini se vede cum şoferul acesteia schimbă banda de mers, moment în care din faţă, un alt conducător auto intră cu viteză în depăşirea unui autobuz, pe linie continuă. Impactul frontal a fost evitat în ultima clipă de bărbatul care circula regulamentar.