Observator » Ştiri sociale » Un șofer a reușit să se suie cu mașina într-un copac, în Olt

Un șofer a reușit să se suie cu mașina într-un copac, în Olt

Cristina Oprea | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.04.2020, 11:34 | Modificat la 06.04.2020, 11:35

Accident spectaculos în Olt. Din cauza vitezei, un bărbat de 29 de ani a pierdut controlul volanului într-o curbă și a ieșit în decor. S-a oprit într-un pom de pe marginea șoselei, iar mașina a rămas suspendată pe trunchiul copacului.

Accident spectaculos în Olt. Din cauza vitezei, un bărbat de 29 de ani a pierdut controlul volanului într-o curbă și a ieșit în decor. S-a oprit într-un pom de pe marginea șoselei, iar mașina a rămas suspendată pe trunchiul copacului.

Alături de șofer, în mașină se mai afla un pasager care a fost rănit ușor și a avut nevoie de îngrijiri medicale.

În accident a fost distrus și gardul unei gospodării, iar familia care locuia aici, dar și șoferul s-au ales cu o sperietură zdravănă.

Articolul continuă după reclamă
Accident în Olt

Poliția continua cercetările pentru stabilirea stării de fapt, însă s-a constat că tânărul șofer nu consumase alcool.