Observator » Ştiri sociale » Ancheta dupa dubla sinucidere de la Penitenciarul de la Poarta Alba

Ancheta dupa dubla sinucidere de la Penitenciarul de la Poarta Alba

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.07.2012, 19:08 | Modificat la 27.05.2017, 14:50

Doi detinuti si-au luat zilele in celula pe care o imparteau la Penitenciarul de la Poarta Alba. Ajunsesera dupa gratii dupa ce unul dintre ei, fost politist, si-a ucis mama, iar celalalt, sotia. Erau hotarati sa moara. Intrasera in greva foamei, iar, aseara, au mers si mai departe. Gardienii i-au gasit fara suflare in celula.

Doi detinuti si-au luat zilele in celula pe care o imparteau la Penitenciarul de la Poarta Alba. Ajunsesera dupa gratii dupa ce unul dintre ei, fost politist, si-a ucis mama, iar celalalt, sotia. Erau hotarati sa moara. Intrasera in greva foamei, iar, aseara, au mers si mai departe. Gardienii i-au gasit fara suflare in celula.