Observator » Ştiri sociale » ANM a emis COD GALBEN în opt judeţe!

ANM a emis COD GALBEN în opt judeţe!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.02.2014, 09:26 | Modificat la 10.02.2014, 09:32

Meteorologii au emis cod galben pentru această dimineaţă în mai multe judeţe din ţară.

COD GALBEN

Între orele 9:00 şi 11:00 va fi ceaţă care determină scăderea vizibilităţii local sub 200 de metri şi izolat sub 50 de metri în judeţele Gorj şi Vâlcea, inclusiv în municipiile Târgu Jiu şi Râmnicu Vâlcea. 

Între orele 8:25 şi 11:30 se va semnala polei în judeţele Vaslui, Iaşi şi jumătatea sudică a judeţului Botoşani, nordul judeţului Galaţi şi estul judeţului Bacău, inclusiv drumurile naţionale şi europene. 

Articolul continuă după reclamă

Între orele 7:15 şi 10:15 se vor semnala intensificări ale vântului, care pot atinge şi depăţi la rafală viteze de 55-65 de km/h, în judeţul Satu Mare. 

Tipul mesajului : Atentionare nowcasting