Observator » Ştiri sociale » Bărbat din Argeş, mort după ce a fost luat de ape

Bărbat din Argeş, mort după ce a fost luat de ape

Bărbatul din Argeş nu a mai putut fi salvat de medici Bărbatul din Argeş a încercat să traverseze râul pentru a recupera câteva animale
Cristi Ioniţă | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.08.2019, 15:31 | Modificat la 01.08.2019, 15:35

Un bărbat din satul Godeni, judeţul Argeş, a murit în cursul zilei de joi, după ce a fost luat de apele învolburate ale râului din localitate.

Un bărbat din satul Godeni, judeţul Argeş, a murit în cursul zilei de joi, după ce a fost luat de apele învolburate ale râului din localitate.

Bărbatul era văcarul satului şi se afla cu animalele la păscut, în momentul în care a văzut câteva animale rămase pe malul opus al râului.

Bărbatul luat de ape în Argeş era văcarul satului Godeni

Articolul continuă după reclamă

Fără să-şi dea seama de pericolul la care se expune, bărbatul a încercat să traverseze apele învolburate ale râului, ape umflate de ploile torenţiale căzute în ultimele ore.

Din păcate, bărbatul a fost luat de ape. Un martor a sunat de urgenţă la numărul unic 112, în momentul în care a văzut cum văcarul este luat de ape.

Pompierii au intervenit şi au scos victima din râu, iar medicii au încercat să o resusciteze, dar fără succes, fiind declarat decesul bărbatului.