Antena Meniu Search
x

Curs valutar

O femeie din Harghita şi-a bătut soţul cu tigaia, până l-a băgat în spital

O femeie din Harghita este cercetată pentru violenţă în familie, după ce şi-a lovit soţul cu tigaia în cap. Autorităţile locale s-au sesizat din oficiu, marţi, în urma unui conflict spontan între cei doi. 

de Redactia Observator

la 16.05.2018 , 13:35

O femeie din Harghita şi-a bătut soţul cu tigaia, până l-a băgat în spital O femeie din Harghita şi-a bătut soţul cu tigaia, până l-a băgat în spital

O femeie din Harghita este cercetată pentru violenţă în familie, după ce şi-a lovit soţul cu tigaia în cap. Autorităţile locale s-au sesizat din oficiu, marţi, în urma unui conflict spontan între cei doi. 

Femeia de 66 de ani l-a lovit zdravăn cu tigaia în zona capului pe soţul ei de 64 de ani, provocându-i o plagă zdrobită temporală.

Soţia agresoare este acum cercetată pentru violenţă în familie. În cauză, sunt continuate cercetările şi urmează să fie propusă o soluţie legală prin Parchetul de pe lângă Judecătoria Odorheiu Secuiesc.

Articolul continuă după reclamă

Un incident asemănător a avut loc în vara anului trecut, la Constanţa, unde un bărbat a murit după ce a fost lovit de soţia sa, tot cu tigaia. Victima a încetat din viaţă la secţia de Terapie Intensivă a Spitalului Județean Constanța, din cauza loviturilor încasate.

Sursă: ziarharghita.ro

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi dori şi în România un mall dedicat produselor second-hand?
Observator » Ştiri sociale » O femeie din Harghita şi-a bătut soţul cu tigaia, până l-a băgat în spital