Bebeluş de 4 luni abandonat întâi de tată, apoi de mamă, la Hunedoara
Un bebeluş de numai 4 luni a fost abandonat în doar câteva zile atât de tată, cât şi de mamă. Femeia, care fusese internată într-un centru maternal cu micuţul, şi-a părăsit copilaşul şi a plecat în lume cu noul său iubit.
![Bebeluş în maternitate Un copil de doar 4 luni a fost abandonat şi de tată şi de mamă](https://img.observatornews.ro/0/2020/2/17/343426/15819689281d6c2c9f.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
- Un bebeluş de 4 luni a fost abandonat de părinţi.
- Femeia a plecat din centru semnând un document prin care renunţă la copil.
Un bebeluş de numai 4 luni a fost abandonat în doar câteva zile atât de tată, cât şi de mamă. Femeia, care fusese internată într-un centru maternal cu micuţul, şi-a părăsit copilaşul şi a plecat în lume cu tatăl copilului.
Bebeluşul şi mama fuseseră aduşi în urmă cu două zile într-un centru maternal din Hunedoara, dupa ce micuţul fusese furat apoi abandonat în braţele poliţiştilor de tatăl său, care a spus că nu poate să-l crească. În ziua următoare, mama copilului a plecat pur şi simplu din centrul maternal, cu tatăl copilului, amândoi lăsându-şi bebeluşul în voia sorţii.
Bebeluş abandonat în voia sorţii şi tată, şi de mamă
Vizitată de tatăl copilului în centrul maternal, unde fusese internată de autorităţi împreună cu bebeluşul de 4 luni, tânăra a plecat pur şi simplu cu bărbatul din centru, lăsând în urmă copilaşul. Niciunul din ei nu l-a vrut, femeia spunând ferm că nu vrea sa mai rămână şi chiar a semnat un document prin care renunţă la bebeluş, informează opiniatimisoarei.ro.
"A refuzat serviciile oferite in centrul maternal si a solicitat o masura de protectie pentru copilas", precizează şi purtătorul de cuvant al DGASPC Hunedoara.
Imediat, Protectia Copilului Hunedoara a început demersurile pentru ca bebelusul sa fie preluat de colegii lor de la Arad, judetul de provenienta al mamei, unde sa ajunga in grija unui asistent maternal profesionist.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰