Berea, bautura preferata a romanului
Serile calde inseamna profit pentru patronii de terase si producatorii de bere. Care, in lunile de vara, vand de doua, trei, chiar si de patru ori mai multa bere - bautura preferata a romanului, mai ales in perioadele caniculare. Stocurile s-au suplimentat deja in baruri si restaurante. Iar la mese, in centrul vechi, te poti aseza doar cu rabdare, sau rezervare. Pana si marcile cele mai scumpe, editie limitata, se vand bine. Chiar daca o sticla ajunge sa coste si 100 de lei, mai mult si decat una de whisky.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Serile calde inseamna profit pentru patronii de terase si producatorii de bere. Care, in lunile de vara, vand de doua, trei, chiar si de patru ori mai multa bere - bautura preferata a romanului, mai ales in perioadele caniculare. Stocurile s-au suplimentat deja in baruri si restaurante. Iar la mese, in centrul vechi, te poti aseza doar cu rabdare, sau rezervare. Pana si marcile cele mai scumpe, editie limitata, se vand bine. Chiar daca o sticla ajunge sa coste si 100 de lei, mai mult si decat una de whisky.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰