Observator » Ştiri sociale » Bolnavi si nu prea...

Bolnavi si nu prea...

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.02.2010, 19:54 | Modificat la 29.05.2018, 21:10

Potrivit verificarilor facute de casele de pensii, jumatate dintre romanii care au vrut anul trecut sa se pensioneze pe caz de boala erau bolnavi inchipuiti. Ce inseamna asta? Oameni buni de munca care sunt platiti de la buget, adica din buzunarul meu, al tau si al dumneavoastra. Guvernul le-a pregatit insa o surpriza: o noua lege

Potrivit verificarilor facute de casele de pensii, jumatate dintre romanii care au vrut anul trecut sa se pensioneze pe caz de boala erau bolnavi inchipuiti. Ce inseamna asta? Oameni buni de munca care sunt platiti de la buget, adica din buzunarul meu, al tau si al dumneavoastra. Guvernul le-a pregatit insa o surpriza: o noua lege