Observator » Ştiri sociale » Câinele unui bărbat înmormântat la Satu Mare i-a rămas alături, lângă mormânt

Câinele unui bărbat înmormântat la Satu Mare i-a rămas alături, lângă mormânt

Un caine i-a ramas alături stăpânului sau chiar si dupa moarte - foto gazetanord-vest.ro
Cristian Ionescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.09.2019, 22:16 | Modificat la 18.09.2019, 22:40

Familia şi prietenii unui bărbat din Satu Mare, înmormântat astăzi, au rămas adânc impresionaţi de loialitatea câinelui acestuia, care a venit la cimitir şi i-a rămas alături mult după ce corpul neînsufleţit al stăpânului său a fost îngropat.

Familia şi prietenii unui bărbat din Satu Mare, înmormântat astăzi, au rămas adânc impresionaţi de loialitatea câinelui acestuia, care a venit la cimitir şi i-a rămas alături mult după ce corpul neînsufleţit al stăpânului său a fost îngropat.

Scena emoţionantă a avut loc în satul în cimitirul din satul Iegheriște, județul Satu Mare.

Un husky i-a rămas alături stăpânului, chiar şi după ce bărbatul a fost înmormântat

Articolul continuă după reclamă

O scenă de loialitate impresionantă a avut loc în cimitirul din Iegheriște, județul Satu Mare. Câinele husky, al unui bărbat care a murit, a venit să-şi vegheze stăpânul la mormânt.

Patrupedul nu s-a mişcat de la căpătâiul stăpânului său ore în şir, până când rudele decedatului au venit să îl aducă acasă.

Bărbatul care murise ar fi fost foarte ataşat de câinele său, de care avea o grijă deosebită. Iată că nici câinele nu a fost mai prejos.