"Bun simţ turistic", o campanie pentru a curăța Bucegii de gunoaie
Avem o ţară frumoasă, însă o îngropăm în gunoaie. Vorbim acum despre turiştii care ajung la munte şi, nu în puţine cazuri, lasă resturi pe unde apucă. Alţii, din dorinţa de a face o fotografie care să strângă multe aprecieri pe reţelele de socializare, se caţără pe monumente naturale din arii protejate.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Avem o ţară frumoasă, însă o îngropăm în gunoaie. Vorbim acum despre turiştii care ajung la munte şi, nu în puţine cazuri, lasă resturi pe unde apucă. Alţii, din dorinţa de a face o fotografie care să strângă multe aprecieri pe reţelele de socializare, se caţără pe monumente naturale din arii protejate. Trebuie să avem "Bun simţ turistic". Acesta este şi mesajul unei campanii iniţiate ieri, în Bucegi, la Sfinx.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰