Cel mai important spital din Suceava a intrat în carantină
Cel mai important spital din judeţul Suceava a intrat astăzi în carantină, după ce nu mai puţin de 27 de cadre medicale s-au infectat cu Coronavirus. Vorbim despre cel de-al doilea caz de îmbolnăviri masive în rândul medicilor, după cel de la Gerota, din Capitală, iar acuzaţiile sunt grave.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cel mai important spital din judeţul Suceava a intrat astăzi în carantină, după ce nu mai puţin de 27 de cadre medicale s-au infectat cu Coronavirus. Vorbim despre cel de-al doilea caz de îmbolnăviri masive în rândul medicilor, după cel de la Gerota, din Capitală, iar acuzaţiile sunt grave. Alte câteva zeci de cadre medicale încă aşteaptă rezultatele testelor. Situaţia halucinantă se petrece într-un spital în care au murit azi doi oameni din cauza coronavirusului: o femeie de 72 de ani şi un bărbat de 71 de ani. Acum toate urgenţele vor fi redirecţionate către Spitalul Municipal Rădăuţi.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰