Observator » Ştiri sociale » Colectarea deșeurilor, la modă într-un sat din județul Bihor

Colectarea deșeurilor, la modă într-un sat din județul Bihor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.07.2018, 16:32 | Modificat la 24.07.2018, 17:10

Colectezi selectiv, plăteşti la jumătate! Ideea aparţine unui primar tânăr dintr-o comună bihoreană. Perseverent, edilul a reuşit să-i convingă pe localnici că e în avantajul lor să recicleze. Iar în doar trei luni, planul lui s-a dovedit un succes.

Colectezi selectiv, plăteşti la jumătate! Ideea aparţine unui primar tânăr dintr-o comună bihoreană. Perseverent, edilul a reuşit să-i convingă pe localnici că e în avantajul lor să recicleze. Iar în doar trei luni, planul lui s-a dovedit un succes.