Observator » Ştiri sociale » Copil în cărucior, lovit de maşină

Copil în cărucior, lovit de maşină

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.08.2014, 19:26 | Modificat la 31.08.2014, 19:53

O mamă a trecut prin clipe de groază, în apropierea Satului de Vacanţă din Mamaia. Căruciorul în care era copilul ei de patru ani a fost lovit de o maşină. Şi verişorii băieţelului, gemeni, puteau fi loviţi în plin, dacă bunica lor nu-i ferea la timp din calea autoturismului.

O mamă a trecut prin clipe de groază, în apropierea Satului de Vacanţă din Mamaia. Căruciorul în care era copilul ei de patru ani a fost lovit de o maşină. Şi verişorii băieţelului, gemeni, puteau fi loviţi în plin, dacă bunica lor nu-i ferea la timp din calea autoturismului. 

Micuţul era într-un cărucior împins de mama lui, pe o trecere de pietoni de lângă satul de vacanţă din Mamaia. Femeia nici n-a mai apucat să reacţioneze când a văzut maşina venind.

Verişorii lui, gemeni, au fost salvaţi în ultimul moment. Bunica lor a apucat să fugă.Şoferul, un cetăţean italian stabilit de 15 ani în România, n-ar fi văzut trecerea de pietoni. De vină ar fi fost. soarele.

Articolul continuă după reclamă

Pentru neatenţia lui, şoferul s-a ales acum cu dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.