Observator » Ştiri sociale » Cu TIR-ul in prapastie

Cu TIR-ul in prapastie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.10.2010, 06:09 | Modificat la 26.12.2017, 00:30

Senzatii tari, azi-noapte, pentru un alt sofer, pe o sosea din Caras Severin. Barbatul s-a aruncat pe geamul masinii sale, chiar inainte ca tirul pe care il conducea sa cada intr-o rapa. A sim?it ca nu mai poate controla volanul, pentru ca, spune el, se intepenise. Masina, grea de peste 30 de tone, a iesit de pe sosea si s-a rasturnat pe o parte, chiar la marginea unei prapastii. A luat foc apoi. In urma sariturii, soferul a scapat doar cu un umar dislocat si cateva traumatisme.

Senzatii tari, azi-noapte, pentru un alt sofer, pe o sosea din Caras Severin. Barbatul s-a aruncat pe geamul masinii sale, chiar inainte ca tirul pe care il conducea sa cada intr-o rapa. A sim?it ca nu mai poate controla volanul, pentru ca, spune el, se intepenise. Masina, grea de peste 30 de tone, a iesit de pe sosea si s-a rasturnat pe o parte, chiar la marginea unei prapastii. A luat foc apoi. In urma sariturii, soferul a scapat doar cu un umar dislocat si cateva traumatisme.