Observator » Ştiri sociale » Cum se descurcă artiștii în lipsa spectacolelor

Cum se descurcă artiștii în lipsa spectacolelor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.05.2020, 12:20 | Modificat la 21.05.2020, 13:52

Odată spectacolele interzise, artiștii nu au avut cum să câştige în ultimele două luni. Profesional, au fost prezenţi în online dar asta nu le aduce şi venituri.

  • Venit lipsă pentru actori, cântăreţi, dansatori.
  • Activitatea în online nu a pornit afacerile.

Pe scurt, pentru cântăreţi, dansatori, actori, regizori, şi alţii pentru care pandemia a însemnat oprirea activităţii şi, implicit, a singurei surse de venit, în multe cazuri.