Observator » Ştiri sociale » Cursă ilegală de mașini, final violent

Cursă ilegală de mașini, final violent

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.06.2015, 13:21 | Modificat la 19.06.2015, 13:44

Camerele de supraveghere din Brăila au surprins un accident care putea fi cu uşurinţă evitat. Doi tineri care se întreceau cu alţi prieteni într-o cursă ilegală au sfârşit cu maşina în gardul stadionului din oraş

Camerele de supraveghere din Brăila au surprins un accident care putea fi cu uşurinţă evitat. Doi tineri care se întreceau cu alţi prieteni într-o cursă ilegală au sfârşit cu maşina în gardul stadionului din oraş

Pe imagini se observă cum şoferii demarează în trombă pe o alee, destinată şi traficului pietonal, iar una dintre maşini nu se opreşte decât după ce loveşte un autoturism parcat şi gardul stadionului. În câteva secunde, spectatorii cursei ilegale sar să îi scoată din maşină pe şofer şi pe prietenul lui, dar nimeni nu sună la 112. Din fericire, niciun pieton sau spectator nu a fost rănit.

Şoferul şi pasagerul din dreapta au fost protejaţi şi ei de airbaguri şi au scăpat fără răni grave.

Articolul continuă după reclamă