Observator » Ştiri sociale » Dezastru în Mureş! Pământul înghite gospodării şi drumuri!

Dezastru în Mureş! Pământul înghite gospodării şi drumuri!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.06.2015, 19:42 | Modificat la 26.06.2015, 20:11

Este dezastru în Mureş, unde pământul înghite gospodării şi drumuri. În comuna Apold, pompierii şi jandarmii încearcă să mai recupereze ce pot înainte ca locuinţele sinistraţilor să se dărâme

Este dezastru în Mureş, unde pământul înghite gospodării şi drumuri. În comuna Apold, pompierii şi jandarmii încearcă să mai recupereze ce pot înainte ca locuinţele sinistraţilor să se dărâme

Trei case au fost deja distruse iar alte trei stau să se prăbuşească după ploile abundente din ultimele ore. 23 de oameni, între care 5 copii, au fost evacuaţi.