Observator » Ştiri sociale » Tragedie în Caransebeş: Doi bărbaţi au murit în urma unui accident auto. Un şofer a lovit o ambulanţă, care avea sirenele în funcţiune

Tragedie în Caransebeş: Doi bărbaţi au murit în urma unui accident auto. Un şofer a lovit o ambulanţă, care avea sirenele în funcţiune

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.07.2017, 13:18 | Modificat la 24.07.2017, 14:02

Doi bărbaţi au murit şi o femeie a fost rănită, în urma unui accident produs aseară pe un drum din Caransebeş. Între victime, şoferul unei ambulanţe. El a murit în misiune, în timp ce transporta o fetiţă de trei ani la spital.

Doi bărbaţi au murit şi o femeie a fost rănită, în urma unui accident produs aseară pe un drum din Caransebeş. Între victime, şoferul unei ambulanţe. El a murit în misiune, în timp ce transporta o fetiţă de trei ani la spital.

Salvarea, care din primele informaţii- avea sirenele în funcţiune, a lovit în plin o maşină, care venea spre ei, practic pe contrasens.

Şoferul autoturismului a murit şi el în urma impactului violent, iar asistenta din ambulanţă este în stare foarte gravă.

Articolul continuă după reclamă

Micuţa pacientă şi bunicul care o însoţea au scăpat teferi. Copila era transportată la spital din cauza unei alergii.

Poliţiştii au deschis o anchetă, iar în urma cercetărilor au ajuns la concluzia că şoferul autoturismului s-ar face vinovat de accident.