Observator » Ştiri sociale » Doi poliţişti din localitatea Târgu Cărbuneşti, judeţul Gorj, s-au făcut de râs !

Doi poliţişti din localitatea Târgu Cărbuneşti, judeţul Gorj, s-au făcut de râs !

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.09.2015, 16:10 | Modificat la 21.09.2015, 16:20

Toată scena a fost filmată, iar în imagini se vede că, deşi iniţial au prins bărbatul, agenţii nu au fost în stare să îl şi ducă până la maşină. După ce s-a luptat câteva secunde cu ei, tânărul a reuşit să scape. Poliţiştii au alergat apoi câţiva metri după răufăcător.

Toată scena a fost filmată, iar în imagini se vede că, deşi iniţial au prins bărbatul, agenţii nu au fost în stare să îl şi ducă până la maşină. După ce s-a luptat câteva secunde cu ei, tânărul a reuşit să scape. Poliţiştii au alergat apoi câţiva metri după răufăcător. 

După care au renunţat la urmărire şi s-au întors liniştiţi la maşină. Tânărul de 36 de ani a fost surprins în trafic conducând un autoturism fără să aibă permis de conducere. Pe numele lui a fost deschis un dosar penal.