Duckadam, externat de Paste
Cadoul de Paste pentru Helmuth Duckadam este externarea din spital. Dupa doua saptamani, eroul de la Sevilla face sarbatorile impreuna cu familia.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Duckadam pleaca la Cheile Gradistei, unde va serba si implinirea a 27 de ani de la victoria Stelei in Liga Campionilor.
A scapat ca prin urechile acului de a doua interventie chirurgicala in nici 12 luni. S-a simtit rau, zile la rand, iar medicii l-au internat in spital. Pentru investigatii complexe. Se gandeau chiar ca ar putea fi nevoie sa-l opereze pe cord deschis.
Cu promisiunea ca nu va exagera cu nimic si ca-si va lua tratamentul cu constiinciozitate, l-au externat azi, chiar in Vinerea Mare. Ca sa-si petreaca sarbatorile alaturi de familie.
Pastele nu e singurul motiv de sarbatoare. De peste doua decenii, in aceste zile, in familia lui Duckadam mai e celebrat un alt eveniment important: "Vom sarbatori si 27 de ani de la finala de la Sevilla, alaturi de Nationala Artistilor, cu care vom incinge o miuta. Fiecare, dupa posibilitati. Ei sunt mai in forma ca noi, trebuie sa recunosc".
Helmuth Duckadam a trecut prin momente de cumpana si in septembrie, anul trecut. Medicii de la Spitalul de Urgenta Floreasca l-au internat ca sa-i elimine de urgenta cheagurile de sange care ii blocau artera bratului drept. Fara aceasta interventie, presedintele onorific al Stelei risca sa-si piarda bratul.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰