Observator » Ştiri sociale » Dumitru Dragomir, trimis în judecată în dosarul RCS RDS

Dumitru Dragomir, trimis în judecată în dosarul RCS RDS

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.08.2017, 16:57 | Modificat la 22.08.2017, 17:42

Este acuzat de luare de mită şi complicitate la spălare de bani. Fostul şef LPF este acuzat că a primit 3 milioane o sută de mii de euro ca să vândă drepturile de televizare a meciurilor din LIGA 1 către televiziunea deţinută de societarea RCS RDS. Alături de Dragomir, au mai fost trimişi în judecată foşti directori ai postului TV, administratorul, dar şi juristul firmei.

Este acuzat de luare de mită şi complicitate la spălare de bani. Fostul şef LPF este acuzat că a primit 3 milioane o sută de mii de euro ca să vândă drepturile de televizare a meciurilor din LIGA 1 către televiziunea deţinută de societarea RCS RDS. Alături de Dragomir, au mai fost trimişi în judecată foşti directori ai postului TV, administratorul, dar şi juristul firmei.