Observator » Ştiri sociale » Dumitru Dragomir, sub control judiciar! E acuzat pentru că a luat bani de la o companie de cablu

Dumitru Dragomir, sub control judiciar! E acuzat pentru că a luat bani de la o companie de cablu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.05.2017, 19:40 | Modificat la 05.05.2017, 20:38

Dumitru Dragomir e de astăzi sub control judiciar. Procurorii DNA l-au trimis în judecată pentru corupţie. Mai exact, cel supranumit Mitică de la Ligă e acuzat că a luat mită şi a spălat bani. A cerut 3,5 milioane de euro şi a primit 3,1 milioane de la directori şi administratori ai companiei de televiziune prin cablu RCS RDS.

Dumitru Dragomir e de astăzi sub control judiciar. Procurorii DNA l-au trimis în judecată pentru corupţie. Mai exact, cel supranumit Mitică de la Ligă e acuzat că a luat mită şi a spălat bani. A cerut 3,5 milioane de euro şi a primit 3,1 milioane de la directori şi administratori ai companiei de televiziune prin cablu RCS RDS.

Şpaga ar fi fost cerută pentru cesiunea drepturilor de televizare a meciurilor de fotbal din LIGA 1 în perioada 2009 - 2011. Fostul Preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal este sub control judiciar pentru 60 de zile şi acum câteva ceasuri a făcut prima vizită la secţia de Poliţie.