Prima navă militară acostată în Portul Moldova Veche din Caraş Severin, după o jumătate de veac
Vedeta blindată a tras la mal, iar militarii i-au invitat pe oamenii strânşi pe ponton să urce la bordul navei purtătoare de artilerie. Totul în cadrul unui program de antrenamente şi promovare a. carierei militare.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Vedeta blindată a tras la mal, iar militarii i-au invitat pe oamenii strânşi pe ponton să urce la bordul navei purtătoare de artilerie. Totul în cadrul unui program de antrenamente şi promovare a. carierei militare.
A trecut multă vreme de când în Portul Moldova Veche din Caraş Severin nu s-a mai auzit sunetul prelungit al unei nave de război.
Acesta este scopul pentru care nava de război Opanezul a plecat în croazieră pe Dunăre. Până acum Nava de război a avut mai multe escale pe Dunăre. Prima a fost la Olteniţa, apoi la Turnul Măgurele. La Moldova Veche va sta până măine şi va pleca apoi către Brăila.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰