Observator » Ştiri sociale » E panică într-un sat din Mureş, unde oamenii sunt terorizați de urşi!

E panică într-un sat din Mureş, unde oamenii sunt terorizați de urşi!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.01.2017, 07:45 | Modificat la 19.01.2017, 12:18

Regii păduriilor dau atac după atac în gospodarii. Le-au omorât oamenilor animalele şi le-au făcut distrugeri mari. Sătenii au ajuns la limita răbdării.

Regii păduriilor dau atac după atac în gospodarii. Le-au omorât oamenilor animalele şi le-au făcut distrugeri mari. Sătenii au ajuns la limita răbdării.

Până acum, 14 familii au fost păgubite de animalele care au coborât înfometate, din pădure. Autorităţile locale sunt depăşite de situaţie.

Nu doar animalele din gospodăriile oamenilor sunt în pericol. Şi mierea din stupi este o mare tentanţie pentru urşi.

Articolul continuă după reclamă

Până când va sosi răspunsul autorităţilor centrale, localnicii şi-au luat măsuri de protecţie, fiecare cum poate, în gospodărie.