Observator » Ştiri sociale » Faleza Nord din Constanţa, poluată cu dejecţii

Faleza Nord din Constanţa, poluată cu dejecţii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.09.2016, 16:24 | Modificat la 10.10.2017, 18:50

Decorul de pe Faleza Nord din Constanţa este unul dezolant. Şi mirosul a devenit insuportabil, după ce în apă ar fi ajuns cantităţi mari de dejecţii. Totul s-ar fi întâmplat după ce locatarii mai multor blocuri din apropiere s-au "înţepat", pur şi simplu, în conducta de ape pluviale care se varsă în Marea Neagră, spun oamenii din zonă.

Decorul de pe Faleza Nord din Constanţa este unul dezolant. Şi mirosul a devenit insuportabil, după ce în apă ar fi ajuns cantităţi mari de dejecţii. Totul s-ar fi întâmplat după ce locatarii mai multor blocuri din apropiere s-au "înţepat", pur şi simplu, în conducta de ape pluviale care se varsă în Marea Neagră, spun oamenii din zonă.