Observator » Ştiri sociale » Focar de infecţie, în Prahova. Localnicii sunt disperați

Focar de infecţie, în Prahova. Localnicii sunt disperați

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.04.2014, 16:19 | Modificat la 29.04.2014, 16:30

Zeci de localnici din Prahova sunt disperaţi. La câţiva paşi de casele lor au fost aruncat de o săptămână sute de tone de dejecţii provenite de la o fermă de păsări din judeţ.

Zecile de tone de gunoaie au apărut peste noapte, chiar lângă casele lor, iar de atunci localnicii au rămas fără aer.

Terenul aparţine consiliului local. Dejecţiile, peste 120 de tone, ar proveni de la o fermă de păsări din judeţ.

Garda de Mediu pregăteşte deja amenda pentru proprietarul fermei, între 20 de mii şi 40 de mii de lei.

Articolul continuă după reclamă